Instagram İle Para Kazanma

Yazar: İnSosyal.com

Instagram İle Para Kazanma

Instagram, bir milyardan fazla aktif kullanıcı kazanan sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraf paylaşımı ile başlayan uygulama, daha sonra Google ve Facebook dışında başarılı bir pazarlama aracı haline geldi.

Peki, Instagram üzerinden para kazanmanın yolu nedir diye merak ediyorsunuz?

Bekleyin, tüm cevap bu makalede. Hadi başlayalım.

1. Etkili bir kişi olun

Etkili bir kişi veya etkileyici bir şeyin tanıtımını yapmak gerçekten kolaydır. Bunun nedeni, zaten tanınmaları ve Instagram'da çok sayıda ilgi kazanmaktır. Diğer şirketler, mallarını tanıtmanız için size ödeme yapacaktır.

2. Dijital ürünler tasarlayın ve satın

Dijital şeyler nedir? Bunlar gerçek zamanlı olarak kullanılamayan ancak çevrimiçi olarak kullanılabilen öğelerdir. Örneğin, sanal öğrenmeyi organize ediyor, e-kitap satıyor ve çeşitli ilginç şablonlar oluşturuyorsunuz.

 Yani, ondan önce yeni şeyler tasarlamanız gerekiyor, onu satabilirsiniz.

3. Fiziksel mallar tasarlayın ve satın.

Bu fiziksel ürünleri satmak, dijital ürünlerden daha fazla enerji gerektirir. Bunun nedeni, öğeyi kendiniz tasarlamanız ve müşteriye teslim etmeniz gerektiğidir.

E-ticaretin içini ve dışını doğru bir şekilde öğrenmenizi öneririz. Bundan önce E-ticaretin ne olduğunu biliyor musunuz?

E-ticaret, girişimciler ve tüketiciler tarafından elektronik ortam aracılığıyla bir ürün veya hizmetin satın alınması ve satılmasıdır ve çoğunlukla alıcılar ve satıcılar arasında iletişim kurmak için internet ağını kullanır.

4. Bir kuruluş oluşturun

Bazılarının daha önce ortaklık kelimesini duyduğuna eminim. Peki, bağlı kuruluş mu? Kısacası, bu bağlı kuruluş, ürünleri internette pazarlamak ve tanıtmak için kullanılan tekniklerden biridir.

Bir bağlı kuruluş programı, bir bağlı kuruluş bağlantısı aracılığıyla aracı olduğunuz ve birisi ürünü bağlı kuruluş bağlantısı aracılığıyla satın alırsa belirli bir miktarda komisyon alacağınız zamandır.

Komisyon miktarı ürün şirketine bağlıdır. Yüksek oranda komisyon ödeyenler var ama birkaç tane de var. Bu yüzden akıllıca seçmelisiniz.

Bu yöntem en kolay ve en hızlıdır çünkü hangi ürünlerin satılacağını düşünmeye gerek yoktur çünkü her şey sağlanır ve sadece tanıtım yapılması gerekir. Yani bundan sonra Instagram'da para kazanmanız çok kolay.

5. Dropship'i başlatın

Bu yöntem özellikle işe yeni başlıyorsanız önerilen bir yöntemdir. Sanırım iş dünyasına alışmak istiyorum. Peki dropship nedir?

Dropship, malları fiziksel olarak satmak ve tedarikçiye bilgi vermektir, ancak ürünün herhangi bir stokunu tutmanıza veya müşteriye göndermenize gerek yoktur.

Çünkü her şey tedarikçi tarafından yapılacak ve satıştan komisyon alacak. Size kolaylık olması için basit bir örnek vereceğim. A, 100 TL değerinde ürünler satın alır ve size 100 TL değerinde dropshipper olarak ödeme yapmaya devam eder.

Ürünün fiyatı sadece 80 TL'dir, bu nedenle alıcı bilgileriyle birlikte tedarikçi 80 TL'e göndermeniz gerekir. Yani ekstra 20 TL sizin kârınızdır. Kolay değil mi?

Bu yüzden Instagram'da kendi mağazanızı tasarlamanız ve ürünü çekici bir şekilde pazarlamanız gerekiyor. Bu dropship hakkında ilginç olan şey, kendi ticari faaliyetlerinizi kontrol edecek olan ve başlamak için çok fazla paraya ihtiyacınız olmayan kişi olmanızdır.

6. Bir hikaye filtresi oluşturun

Tarihsel olarak Instagram, kullanıcılarının kısa uzunlukta videolar indirmesine izin veren Snapchat'i taklit etti. Doğal olarak her Instagram kullanıcısı hem yaş görünümü hem de hatıra olarak bir hikaye yükleyecektir.

Yani bu, yaratıcı olarak para kazanmanız için altın bir fırsat. İşin püf noktası kendi filtrenizi yaratmaktır! Mallarını tanıtmak için özel filtreler oluşturmak için birlikte çalışmanız için size ödeme yapacak şirketler olabilir.

Bazı şirketlerin ürünleri için filtreler tasarlayacak kendi tasarımcıları da vardır. Yani, eğer yaratıcılık dünyasıyla gerçekten ilgileniyorsanız, yeteneğinizi göstermenin tam zamanı.

Bağlantıyı kendi Instagram hesabınızın biyografisinde görüntüleyebilirsiniz. Yaratıcılığınıza göre filtreleme yaparak Instagram'da gelirinizi artırmanız artık zor değil.

7. Serbest çalışanlar için müşteriler bulun.

Instagram kullanırken bir iş kolaylaşıyor. İster fotoğrafçılık, ister web tasarımı veya video yapımında serbest meslek sahibi olun, işi indirerek Instagram'da gösteriş yaptığınızda yeteneğinizin tanınacağı kesin.

Ayrıca Instagram Bio'ya çalışmaya hazır olduğunuzu ve çeşitli tekliflere her zaman açık olduğunuzu belirten bilgiler koyun. Hatta iş alanınızla ilgili herhangi bir Instagram hesabına DM atmaya çalışarak daha proaktif olabilirsiniz.

Buradaki anahtar, Instagram'da yeteneklerinizi veya tüm çalışmalarınızı düzenli bir şekilde sergilemenizi sağlamak ve müşterileri sizinle ilgilenmeye ikna etmektir.

8. Instagram hesaplarını sat

Belki birçoğu, Instagram hesaplarını başkalarına satabileceğinizi bilmiyor. Instagram hesabı satın almak isteyenler genellikle kendi işletmelerinin sahibi olan kişilerdir. Her Instagram hesabının kendi fiyat etiketi olduğunu unutmayın.

Bu nedenle, hesabınızın potansiyel alıcıları ile istediğiniz fiyatı alabilmek için hesap sahibi olarak hesabınızın gücünü bilmelisiniz.

Peki Instagram hesabınızın alıcıları hangi kriterleri görecek? Nişin yanı sıra takipçilerinizin sayısını ve kalitesini de görecekler.

Çok fazla takipçiniz varsa, instagram hesabınızın kalitesi iyidir. Bu yüzden instagram hesabınızın kalitesini bildiğinizden emin olun ve uygun fiyata açın.

Hatırlatma olarak, hesabınızı başkalarına satmadan önce, başkaları tarafından kimliğin kötüye kullanılmasını önlemek için tüm kişisel bilgilerin ve fotoğrafların silindiğinden emin olun.

9. Ürün elçisi olun

Sponsorlu gönderilerin tümü Instagram'da iyi çalışıyor, ancak çoğu şirket, ürün promosyonlarını devam ettirmek için onları elçi olarak atayarak etkileyicilerle daha uzun ilişkiler kurmak istiyor.

Instagram, marka elçileri bulmak ve ürünlerini tanıtmak için şirketlerle çalışmak için harika bir yerdir. Büyük markalar ayrıca, kendilerini tanıtabilmeleri için etkileyicilere genellikle ücretsiz ürünler gönderir.

Daha iyi sonuçlar elde etmek için her markanın geniş bir takipçi kitlesine sahip influencerlar bulması gerekir. Bir influencer, elçi oldukları ve ürünü satın almak için müşterileri çekmeyi başardıkları sürece çok para kazanacağından emindir.

10. Yarı Zamanlı Model

İster tam zamanlı ister yarı zamanlı olsun, model olmak gerçekten de gelir getirebilir. Para kazanmanın yanı sıra, modelleme yeteneklerinizi halka da sergileyebilirsiniz.

Bu alanı denemekten çekinmeyin çünkü moda endüstrisi sürekli gelişiyor. Küçükten başlayarak bir gün süper model olmanız zor değildir.

Çözüm

Son olarak, Instagram üzerinden para kazanmanın yollarından biri de bu ve onların yaratıcılığını takip edebiliyor. Bu yollardan herhangi birini deneyebilir, çünkü bunların tümü sizin için ödeme yapabilir ve gelir elde etmenize yardımcı olabilir. İyi şanlar!

En Uygun Fiyata Sosyal Medya Paketlerimize Göz Atın!