SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Yazar: İnSosyal.com

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

 

Seo uyumlu makaleler nasıl oluşturulur ve yazılır ? Nelere dikkat edilmeli, nelerden kaçınılmalı? Google aramalarında sıralamanızı yükseltmek için bu maddeleri takip edebilirsiniz.

Devam edin, hadi, daha fazlasını görün!

 

1. Anahtar kelime araştırması yapın

 

Seo uyumlu içeriğinizi bulmak için hedef kitlenizin bir arama motoruna bir sorgu veya anahtar kelime girmesi gerekir. İlk önce tanımlamanız gereken anahtar kelime budur.

Bu şekilde en uygun anahtar kelimeleri seçebilirsiniz. Doğru anahtar kelime seçimleri ile içeriğinizin birçok kişi tarafından bulunma şansı artar.

2. Konuyu seçilen anahtar kelimelerle eşleştirin

Zaten araştırdınız ve doğru anahtar kelimeleri seçtiniz mi? Makalenizi hemen yazmayın.

Konunuzu mevcut anahtar kelimelerle özelleştirin . Bu şekilde içeriğiniz, hedef kitlenizin aradığı şeye cevap verebilir.

Örneğin, "instagram nedir" anahtar kelimesini seçiyorsunuz. Bunu arayan insanların kesinlikle geniş bir cevaba ihtiyacı var. Instagram'ın tanımını, tarihçesini, işlevini de açıklayabilirsiniz.

"İnstagram gönderileri nasıl silinir" anahtar kelimesi ile durum farklıdır . Arayan kişilerin Instagram'ın ne olduğuna dair bir açıklamaya ve diğer genel bilgilere ihtiyacı yok. Çok özel bir açıklama arıyorlar.

Bu nedenle, yazmadan önce, hedef kitlenizin ne aradığından emin olun. Buna arama amacı denir .

Okuyucunun arama amacından emin değilseniz , sakin olun. Bir arama motoruna ilgili anahtar kelimeleri girerek cevabı bulabilirsiniz .

Bundan sonra, içindeki içeriğe dikkat edin. İzleyicinin istediği bilgileri de anlayabilirsiniz. Bu şekilde, iyi SEO uyumlu makaleler yazabilirsiniz .

3. Makalenin yapısına dikkat edin

SEO uyumlu makaleler nasıl yapıyla daha ilgili hale getirilir. Her gönderi şunları içermelidir:

  • açıcı (konuyu okuyucuya tanıttığınız yer)
  • içerik (bilginin özünü açıkladığınız yer)
  • kapanış (sonucu yazdığınız yer)

4. Başlıkları kullanın

Başlıkları kullanarak iyi SEO uyumlu makaleler oluşturabileceksiniz. Çünkü arama motorları başlığı "okuyacaktır" . Uygun başlıklar otomatik olarak Google'ın içeriğinizi anlamasını kolaylaştırır.

 

5. Anahtar kelimeleri buna göre tekrarlayın

Geçmişte, SEO uyumlu makaleler yazmanın en iyi yolu anahtar kelimeleri tekrarlamaktı . Şimdi, bu yöntem artık geçerli değil.

Anahtar kelimeyi birçok kez tekrarlamanız tavsiye edilmez. Bu, cümlelerinizin anlaşılmasını zorlaştıracak ve okunması daha az rahat hale getirecektir.

 

6. Görsel öğeler ekleyin

 

Sadece yazı değil , görsellerin de SEO için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Görsel unsur, makalenizin okunmasını kolaylaştırabilir. 

Ayrıca bilgi grafikleri, kontrol listeleri , şablonlar ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz. Tüm bunlar, hedef kitlenin mesajınızı anlamasını kolaylaştırabilir. 

7. Görüntü boyutunu küçültün

Çok büyük resimler sitenizin yüklenme süresini yavaşlatabilir . Aslında, bilişsel SEO'nun yazdığı gibi, web sitenizin hızı SEO'yu etkileyecektir.

Ayrıca, izleyici siteye hızlı bir şekilde erişmesi kesinlikle daha rahattır. Bu yüzden resminizin boyutunu küçültmeye çalışın.

8. Resminize uygun bir isim verin

 

Açıklayıcı bir ad yapın. Sohbet eden bir kişinin resmini yüklerken , dosyaya "yakın-arkadaşlarla sohbet.jpg" adını vermeniz yeterlidir.

"IMG562901.jpg" adından veya daha az açıklayıcı diğer adlardan kaçının.

9. Resimdeki alternatif metni girin

Alternatif metin görüntüleri de SEO sıralamalarına yardımcı olabileceği öngörülür. Bundan en iyi bir şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz bazı püf noktaları da şunlardır:

Resmin içeriğini mümkün oldukca ayrıntılı bir şekilde tanımlamanız gerekir.

Alternatif metninizi makalenin içeriği veya konusu ile bağlayın .

Her görüntünün alternatif metnini ayırt edin.

Sadece anahtar kelimeleri tekrarlamayın .

10. Okunabilir bir URL kullanın

 

Yani makaleleriniz için okunabilir bir adres oluşturun. Bu, içeriğinizi arama motorlarında ilk başlarda çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Okunması kolay olmanın yanı sıra, Google tarafından yazıldığı şekliyle SEO uyumlu makale URL özellikleri şunlardır :

a. Her kelime ayrı

Her şeyden önce, her bir kelimeyi ayırın.

B. Her kelime bir tire (-) ile ayrılır

Kelimeleri ayırırken tire kullanın.

Alt çizgi (_) dahil diğer ayırıcılardan kaçının.

 

11. Dahili bağlantıları en üst düzeye çıkarın

Dahili bağlantılarla ilgili son SEO uyumlu makale nasıl yazılır ?

İç bağlantı , kendi sitenize yönelik makalenizdeki bir köprüdür. 

 

Dahili bağlantılar , Google'ın sitenizdeki sayfaları anlamasına yardımcı olabilir. Bu, içeriğinizin arama sonuçlarının en üstünde olmasını kolaylaştıracaktır. Bu nedenle, makalenize dahili bir bağlantı ekleyin.

Bu SEO makalelerinin nasıl yazılacağına dair açıklaması. Arama motoru optimizasyonu stratejinizi daha maksimal hale getirmek için noktaları takip edin.

 

En Uygun Fiyata Sosyal Medya Paketlerimize Göz Atın!